خرید اتم (ATOM)

شبکه کازماس با ارز دیجیتال اختصاصی خود یعنی اتم (ATOM) از جمله پروژه‌های موفق بازار ارزهای دیجیتال محسوب می‌شود. شایان ذکر است که این پروژه یک اکوسیستم غیر متمرکز از بلاک‌چین‌های موازی و مستقل است. بدین منظور که با استفاده از کازماس، بلاک‌چین‌ها می‌توانند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. خرید ارز دیجیتال اتم از طریق رمزینکس امکان پذیر است.

خرید اتم

درباره اتم

شبکه کازماس بر پایه پروتکل اجماع و با هدف خلق اینترنت بلاک‌چین‌ها بر روی برنامه تندرمینت توسط آقای کُوان در سال 2014 بنا نهاده شد. کازماس در واقع مکانی است که هر بلاک‌چینی روی آن قادر خواهد بود که با دیگری ارتباط بگیرد و عمل تقابل و تبادل اطلاعات را انجام دهد.

در حال حاضر، هر شبکه بلاک‌چینی تمایل دارد که در دنیای خودش کار کند و تقریباً بدون همکاری یک شخص سوم دیگر، راهی به ارتباط با جهان بیرون و به شبکه‌ای غیر از خودش ندارد.

بلاک‌چین‌های مستقل در این شبکه زون (Zone) نامیده می‌شوند. توسعه دهندگان نرم افزارهای غیر متمرکز می‌توانند به سادگی برنامه‌های مورد نظر خود را در این بلاک‌چین وارد کنند و آن را در ارتباط با دیگر زنجیره‌های موجود قرار دهند.

این شبکه همچنین محیطی ایده‌آل برای توسعه صرافی‌های غیر متمرکز است. امنیت این شبکه توسط سیستم اثبات سهام تأمین می‌شود که به گفته توسعه دهندگان این شبکه کمترین ردپای کربن را دارا است و برای ماینرهایی که در راستای حفظ محیط زیست، تمایل دارند انرژی الکتریکی کمتری را مصرف کنند، بسیار جذاب است. فرایند اثبات سهام با بلاک کردن ارز داخلی این شبکه که اتم (ATOM) نام دارد امکان پذیر است.

آمار و اطلاعات بازار اتم
وکتور پس زمینه
x
IRR
مقدار
0.01
قیمت
IRR
0
قیمت کل
IRR
0

تاریخچه قیمت اتم

اولین بار صرافی بایننس در تاریخ 28 آوریل 2019 خبر اضافه کردن توکن پروژه کازماس یا ارز دیجیتال کازماس که نام اختصاری آن اتم است را به لیست ارزهای دیجیتال خود را اعلام کرد.

قیمت ارز دیجیتال اتم در مارس 2019 برابر با 4/78 دلار بود. بعد از چند ماه نوسان در قیمت‌های 4 تا 6 دلار از جولای همان سال روند نزولی به خود گرفت و قیمتت در سپتامبر به زیر 2 دلار هم رسید. قیمت ارز دیجیتال اتم تا آخر سال 2019 روند نوسانی داشت و سال 2019 را با قیمت حول و حوش 4 دلار به پایان رساند.

دو ماه ابتدایی سال 2020 نیز قیمت ارز دیجیتال اتم در بازه 4 دلار در نوسان بود. در مارس 2020 افت شدیدی داشت و به نزدیک 1 دلار هم رسید. بعد از آن روند صعودی قیمت ادامه یافت. در آگوست همان سال به بالا 8 دلار رسید. قیمت ارز دیجیتال اتم سال 2020 را با قیمت 5/8 به پایان رساند.

سال 2021 را باقدرت شروع کرد. روند صعودی از همان ابتدا خود را نشان داد. در ابتدای فوریه به بالای 13 دلار رسید. در اواخر فوریه 2021 قیمت ارز دیجیتال اتم به بالای 20 دلار دست یافت.

راهنمای خرید و فروش اتم در رمزینکس

خرید اتم از صرافی ارز دیجیتال ایرانی روند ساده‌ای دارد. صرافی‌ها اغلب یا فروشگاهی هستند یا بازار معاملاتی دارند. اتم در بازار ارزهای دیجیتال، جایگاه ویژه‌ای برای خود دست و پا کرده است. از تمامی صرافی‌های خارجی و صرافی ارز دیجیتال ایرانی رمزینکس قادر به خرید ارز دیجیتال اتم هستید. مهم رعایت امنیت و احتیاط برای دوری از هر گونه تحریم و کلاهبرداری است.

 • ابتدا باید در سایت ثبت‌نام کنید
 • مدارک هویتی خواسته شده را ارسال کنید
 • با ارسال مدارک سطح برنزی برای شما فعال خواهد شد
 • تکمیل فرایند احراز هویت
 • فعال شدن سطح طلایی برای شما
 • واریز ریال به حساب
 • خرید ارز دیجیتال مورد نظر
 • فروش ارز دیجیتال مورد نظر
 • برداشت ریالی از حساب

به محض ثبت‌نام اولیه و بارگذاری مدارک خواسته شده، می‌توانید در سطح برنزی به خرید ارز دیجیتال اتم مشغول شوید. حین اینکه شما مشغول به خرید اتم هستید، فرایند احراز هویت شما بعد از چند روز تکمیل خواهد شد و قادر به فعالیت در سطح طلایی بدون محدودیت خواهید بود.

خرید اتم

برای خرید اتم در صرافی رمزینکس دو راه پیش رو دارید. روش اول این است که مقدار اتم مورد نظر خود را به طور مستقیم از رمزینکس خریداری کنید. روش دوم هم ورود به رمزینکس تریدر است. رمزینکس تریدر یک بازار معاملاتی همتا به همتا است که شما در آن به طور مستقیم با کاربران وارد معامله خرید و فروش رمز ارز اتم می‌شوید.

در بازار معاملاتی یا همان رمزینکس تریدر سفارش خرید اتم خود را به دو صورت سفارش خرید محدود سفارش خرید سریع ثبت کنید. سفارش‌گذاری با قیمت مدنظر خود در بازار، سفارش محدود و ثبت سفارش بر اساس قیمت تعیین شده توسط فروشندگان، سفارش سریع است.

در خرید سریع اتم سفارش شما در سریع‌ترین زمان ممکن و حتماً صورت خواهد گرفت اما در سفارش محدود خرید اتم تکمیل سفارش به تطابق قیمت سفارش خرید شما با قیمت سفارش فروش دیگر کاربران بستگی دارد.

فروش اتم

فرایند فروش ارز دیجیتال اتم در صرافی رمزینکس به مانند خرید آن، به دو صورت ثبت سفارش فروش محدود و سریع خواهد بود و چگونگی آن دقیقاً مشابه با سفارش‌های خرید است که در بالا توضیح داده شد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر درباره نحوه خرید و فروش اتم و سایر ارزهای دیجیتال از رمزینکس وارد صفحه ی راهنمای استفاده از رمزینکس شوید.

کارمزد خرید و فروش اتم در صرافی رمزینکس

کارمزد معاملات خرید اتم در رمزینکس به صورت درصد از هر دو طرف معامله یعنی سفارش‌دهنده (کسی که سفارش را ثبت می‌کند) و سفارش‌پذیر (کسی که سفارش را تکمیل می‌کند) دریافت می‌شود. این میزان کارمزد به حجم معاملات یک ماه اخیر کاربر بستگی دارد.

کارمزد سفارش‌دهنده

 • حجم معاملات ماهیانه کمتر از 50 میلیون تومان با کارمزد 0/3 درصد
 • حجم معاملات ماهیانه 50 تا 200 میلیون تومان با کارمزد 0/2 درصد
 • حجم معاملات ماهیانه 200 تا 500 میلیون تومان با کارمزد 0/15 درصد
 • حجم معاملات ماهیانه 500 میلیون تومان و بیشتر با کارمزد 0/12 درصد

کارمزد سفارش‌پذیر

 • حجم معاملات ماهیانه کمتر از 50 میلیون تومان با کارمزد 0/32 درصد
 • حجم معاملات ماهیانه 50 تا 200 میلیون تومان با کارمزد 0/25 درصد
 • حجم معاملات ماهیانه 200 تا 500 میلیون تومان با کارمزد 0/2 درصد
 • حجم معاملات ماهیانه 500 میلیون تومان و بیشتر با کارمزد 0/18 درصد

کامزد انتقال به کیف پول اتم

کارمزدهای برداشت براساس کارمزدهای جهانی شبکه ی بلاک چین رمز ارز ها محاسبه شده است. حداکثر کارمزد انتقال ارز دیجیتال اتم به کیف پول، 1 اتم می باشد. لازم به ذکر است میزان کارمزد برداشت ارز دیجیتال با توجه به حجم مبادلات و میزان ترافیک متغیر می باشد.

سوالات متداول درباره ارز دیجیتال اتم

1 ارز دیجیتال اتم چیست؟
2 از کجا اتم بخریم؟
3 آیا برای خرید اتم نیاز به احراز هویت داریم؟
4 آیا می‌توان اتم را استخراج کرد؟

پاسخ

ارز دیجیتال اتم یک تکنولوژی منحصر به فرد است که خیلی فراتر از این است که فقط یک شبکه برای ارتباط میان بلاک‌چین‌ها باشد. تیم کازماس یک فرایند ساده برای ایجاد یک برنامه و بلاک‌چین را نیز طراحی کرده‌اند که به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهند تا به‌سادگی و با صرف زمان بسیار کمتر به‌جای گذراندن سال‌ها، در طی چند ماه و یا حتی چند هفته برنامه بلاک‌چین خود را ایجاد کنند و گسترش بدهند.

اینستاگرام 2توییتر 2آپارات 2تلگرام 2