ای کش(صدتایی)
ای کش(صدتایی)(100xec)

خرید و فروش ای کش با کمترین کارمزد + قیمت لحظه‌ای ای کش

آخرین قیمت به ریال

1,800IRR

آخرین قیمت به تتر

0.0031USDT

تغییر قیمت

1.58 %

پرداخت میکنم

ریال

ریال

دریافت میکنم

ای کش(صدتایی)

ای کش(صدتایی)

بازارهای معاملاتی ای کش(صدتایی)

 • ای کش(صدتایی)

  ای کش(صدتایی)

  (100xec)

  1,800 irr

  1.58 %
  arrow_drop_up

معرفی ارز ای کش(صدتایی) (100ecash)

حتی اگر در عرصه ارزهای دیجیتال فعال نباشید، نام بیت‌کوین به گوش‌تان خورده است! ارز ای‌کش (XEC) یکی از رمز‌ارز‌هایی است که برای تغییر دیدگاه، همگان نسبت پول در دنیای دیجیتال از دل بیت‌کوین بیرون آمده است!

در واقع ارز ای کش (XEC) نسخه تغییر نام یافته ارز بیت‌کوین‌کش (BCH) است، که این ارز خود از هارد فورک بیت‌کوین در نوامبر 2020 به‌جود آمده است.

در سال 2021،  ارز ای کش از مجموعه‌ای از پیشرفت‌ها و برندسازی مجدد در خانواده بیت‌کوین‌کش پدید آمد و از آن زمان تلاش کرده است تا خود را از ارز‌های دیگر موجود در بازار متمایز کند. لازم به ذکر است که این برند‌سازی فقط محدود به نام ارز و پروژه نبود، بلکه نشان‌دهنده تغییر قابل‌توجهی در چشم‌انداز و بنیاد فناورانه و ویژگی‌های پروژه ارز‌ای‌کش بود؛ از جمله استفاده از مکانیزم آوالانچ (Avalanche) به‌جای استفاده از مکانیزم اثبات کار (Proof of Work) که در ادامه دقیق‌تر به آن خواهیم پرداخت.

ارز ای کش که با نماد (XEC) شناخته می‌شود، یک ارز با بلاک‌چین اختصاصی خود است که برای ارائه پرداخت همتا‌به‌همتا (P2P)، عملکرد نقدی الکترونیکی و همچنین قابلیت همکاری با سایر شبکه‌های بلاک‌چین طراحی شده است. 

درست همان‌طور که اختراع ایمیل‌ها امکان ارسال مستقیم پیام‌های آنلاین را فراهم کرد، ارز ای‌کش‌(XEC) نیز امکان ارسال مستقیم پول به افراد دیگر را به‌صورت آنلاین، سریع و با کم‌ترین هزینه فراهم می‌کند.

بنیان‌گذاران ارز ای کش (XEC)

لوگوی ارز ای کش (XEC) و صرافی دیجیتال رمزینکس

همان‌طور که در بخش قبل اشاره کردیم، ارز ای‌کش (XEC) ورژن تغییر‌نام‌یافته پروژه بیت‌کوین‌کش (BCH) است که با الهام گرفتن از بیت‌کوین، برای رسیدن به زیربنایی با مقیاس‌پذیری بهتر و پردازش عملکردهای قرارداد هوشمند ایجاد شده است. بلاک‌چین ای‌کش و ارز ای کش (XEC) نیز توسط تیم با‌تجربه بیت‌کوین‌کش ساخته شده است و از بعضی از ویژگی‌های پروتکل بیت‌کوین نیز تبعیت می‌کند.

برجسته‌ترین فرد مرتبط با توسعه بلاک‌چین و ارز ای‌کش آماری سچت (Amaury Séchet) است که یک چهره برجسته در جامعه ارزهای دیجیتال است و بیشتر به عنوان توسعه‌دهنده و بنیان‌گذار بیت‌کوین‌کش شناخته می‌شود.

آماری سچت (Amaury Séchet) که نیز به عنوان بنولنت دیکتاتور (Benevolent Dictator) شناخته می‌شود، قبل از مشارکت در فناوری بلاک‌چین و ارزهای دیجیتال، یک مهندس نرم‌افزار در فیس‌بوک بود.

ویژگی‌های ارز ای کش (XEC)

نماد ارز دیجیتال ارز ای کش (XEC) و صرافی رمزینکس

بلاک‌چین ای‌کش از مجموعه‌ای از ویژگی‌های کلیدی طراحی شده تا  ارز (XEC) را به ارز دیجیتالی مقیاس‌پذیر، ایمن، سریع تبدیل کند و محدودیت‌هایی که دیگر ارز‌های دیجیتال با آن روبه‌رو هستند را برطرف کند.

کاربردها و ویژگی‌ها ارز ای کش

در ادامه به متمایز‌‌ترین ویژگی‌ها و کاربرد‌های ارز ای‌ کش (XEC) می‌پردازیم.

پروتکل اجماع آوالانچ (Avalanche Consensus Protocol)

یکی از ویژگی‌هایی که ارز ای‌کش (XEC) را متمایز می‌سازد، این است که بر خلاف دیگر فورک‌های بیت‌کوین، از جمله بیت‌کوین‌کش که از مکانیزم اجماع اثبات کار (Proof of Work Consensus Mechanism) استفاده می‌کنند، ارز ای کش (XEC) بر پایه پروتکل اجماع آوالانچ (Avalanche Consensus Protocol) بنا شده است. 

هدف این پروتکل افزایش امنیت شبکه و سرعت بخشیدن به تایید و انجام تراکنش‌ها و بهبود کارایی شبکه است. لازم به ذکر است که عنوان این اجماع ارتباطی با بلاک‌چین آوالانچ (Avalanche) ندارد و فقط یک تشابه اسمی است.

استیکینگ (Staking)

بلاک‌چین ای کش به دارندگان ارز ای‌کش (XEC) اجازه می‌دهد با قفل کردن ارز دیجیتال ای‌کش در کنترل شبکه شرکت کنند. این رویکرد نه‌تنها شبکه را ایمن می‌کند، بلکه کاربران را قادر می‌سازد تا در تصمیم‌گیری‌های کلیدی در مورد جهت‌گیری و توسعه آینده ارز ای کش مشارکت داشته باشند. 

یکی از وظایف مهم هولدر‌ها (Stakers) در پروژه ای کش، مشارکت در پروتکل اجماع آوالانچ (Avalanche Consensus Protocol) است که ارز ای‌کش (XEC) را قادر می‌سازد تا یک سیستم نقدی الکترونیکی، سریع و قابل‌ اعتماد باشد و در ازای ارائه این سرویس ارزشمند به شبکه، سها‌م‌داران می‌توانند پاداش‌ کسب کنند.

سازگاری با EVM Compatibility) EVM) 

یکی از اهداف کنونی بلاک‌چین ای‌کش و ارز دیجیتال (XEC) پشتیبانی از سازگاری ماشین مجازی اتریوم (EVM) است که آن را قادر می‌سازد تا برنامه‌های غیرمتمرکز (dApps) و قراردادهای هوشمند را پشتیبانی و میزبانی کند. 

این قابلیت نه‌تنها ارز ای‌کش (XEC) را به یک ارز دیجیتال، بلکه به پلتفرمی برای امورمالی غیرمتمرکز (DeFi) و دیگر برنامه‌های مبتنی بر بلاک‌چین تبدیل می‌کند.

توکن‌سازی با استاندارد eToken

ویژگی eToken در بلاک‌چین ای‌کش امکان ایجاد و پیاده‌سازی توکن‌های سفارشی را در اکوسیستم ارز دیجیتال (XEC) فراهم می‌کند. مشابه نحوه پشتیبانی اتریوم از توکن‌هایی با استاندارد ERC20، ارز ای‌کش (XEC) بستری را برای کاربران فراهم می‌کند تا با ویژگی‌های خاص خود مانند نام، نماد، اعشار و پارامترهای توکنومیک، توکن ایجاد کنند.

تعداد توکن‌های در گردش ارز ای کش (XEC)

نماد ارز ای کش (XEC) و صرافی رمزینکس در کنار هم 

بر‌اساس سایت کوین‌مارکت‌کپ، در حال حاضر (16 اسفند 1402) جایگاه ارز ای‌‌کش (XEC) در میان سایر ارزهای دیجیتال، 70 است و قیمت ارز ای‌کش (XEC) در یک‌هفته گذشته 113.11٪ رشد داشته است. 

همچنین مقدار 19,654,185,923,092 ارز دیجیتال (XEC) در گردش قرار دارند. همانند بیت کوین، عرضه کل ارز ای‌کش 21 تریلیون است که حدود 19.27 تریلیون از آن در گردش هستند.

خریدوفروش ارز ای کش (XEC) در رمزینکس

بررسی و انتخاب صرافی‌های بین‌المللی معتبر برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال مانند ارز ای‌کش (XEC)، یک گام کلیدی و حیاتی در سرمایه‌گذاری است. هرچه یک ارز دیجیتال مانند ارز ای‌‌کش (XEC) در صرافی‌های معتبر‌تری لیست شده باشد، از اعتبار بیشتری بر‌خوردار است و این موضوع می‌تواند نیز بر قیمت ای‌کش تاثیر‌گذار باشد.

ارز ای‌کش (XEC) در صرافی بایننس، یکی از محبوب‌ترین و معتبر‌ترین پلتفرم‌ها در زمینه تراکنش‌های ارز دیجیتال، لیست‌شده است. با این حال، در ایران، موانعی نظیر احراز هویت می‌تواند خرید و فروش ارز دیجیتال (XEC) و دیگر رمز ارزها را توسط صرافی‌های بین‌المللی دشوار سازد. 

صرافی رمزینکس این مشکل را برای کاربران ایرانی برطرف کرده است و موجب سهولت دسترسی برای معامله‌گران ایرانی شده است.

امنیت بالا در معاملات، پشتیبانی ۲۴ ساعته در ۷ روز هفته، امکان خرید انواع رمز ارز، خریدوفروش آسان ارزهای دیجیتال، احراز هویت آسان و بسیار سریع از جمله ویژگی‌های برجسته صرافی رمزینکس است.

خریدوفروش ارزهای دیجیتال مانند فروش کوزاما، ارز SOL یا ارز ای‌‌کش (XEC)، نه تنها در زمان واقعی قابل انجام است، بلکه امکان خرید و فروش خودکار آن‌ها نیز در زمان‌های مشخص وجود دارد.

در صرافی رمزینکس نیز می‌توانید از طریق روش‌های زیر ارز ای‌کش را خریدوفروش کنید.

 1. استفاده از سفارشات بازار (Market Orders) برای خرید رمز ای‌کش و یا فروش آن در زمان فعلی.
 2.  استفاده از سفارشات در حال انتظار (Pending Orders) برای خرید رمز ارز ای‌کش و فروش آن در آینده و به صورت خودکار.

سفارشات در حال انتظار (Pending Orders) شامل انواع مختلفی است از جمله:

 • سفارشات حد (Limit Orders)
 • سفارشات توقف (Stop Orders)

برای بررسی آخرین قیمت ارز دیجیتال می‌توانید از جدول رمز ارزهای صرافی رمزینکس استفاده کنید. در این جدول قیمت ارز ای کش، قیمت ارز بایننس کوین، ارز sol و سایر رمز‌ارزها را می‌بینید. 

نگهداری ارز ای‌کش (XEC)

برای نگهداری ارز ای‌کش (XEC) نیاز به یک کیف پول ارز دیجیتال دارید که می‌تواند نرم‌افزاری (Hot Wallet) و یا سخت‌افزاری (Cold Wallet) باشد از جمله کیف‌پول‌های زیر:

 • کیف پول نرم‌افزاری کش‌تب (Cashtab)
 • کیف پول نرم‌افزاری ری‌پی (raipay)
 • کیف پول نرم‌افزاری ویا‌ ولت (Via Wallet)
 • کیف پول نرم‌افزاری آرکتیک (Arctic)
 • کیف پول نرم‌افزاری استک (Stack)
 • کیف پول سخت‌افزاری ساتو‌چیپ (Satochip)

آینده ارز دیجیتال ای کش (XEC)

برای اینکه دیدگاه جامعی از آینده ارز ای‌کش (XEC) داشته باشیم باید مواردی نظیر تاریخچه قیمت ارز دیجیتال ای‌کش، نحوه کارکرد پروژه ای‌کش (XEC) تا به امروز و هم‌چنین نقشه‌راه ارز ای‌کش (XEC) را در‌‌نظر بگیریم.

 • ارز دیجیتال ای‌کش در حال حاضر (16 اسفند 1402) با قیمت 0.00006957$ خریدوفروش می‌شود که 261.38٪ بالاتر از پایین‌ترین قیمت ارز ای‌کش (0.00001847$) و 82.44%  پایین‌تر از بالاترین قیمت ارز ای‌کش ( 0.00038$) است.
 • برخلاف بعضی از پروژه‌های بلاک‌چین از جمله بیت‌کوین‌کش که از الگوریتم اثبات کار (Proof of Work) استفاده می‌کنند، پروتکل و ارز ای‌کش اجماع آوالانچ (Avalanche Consensus Mechanism) را به‌کار گرفته است که سرعت تراکنش‌ها و امنیت کل شبکه را بالاتر می‌برد. 

بر اساس نقشه‌راهی که ارز دیجیتال ای‌کش در وب‌سایت رسمی خود ارائه داده‌ است، یکی از اهداف آینده بلاک‌چین ای‌کش سازگاری با ماشین مجازی اتریوم (EVM) است که آن را قادر می‌سازد برنامه‌های غیرمتمرکز (dApps) و قراردادهای هوشمند را پشتیبانی و میزبانی کند. 

این قابلیت نه تنها ارز ای‌‌کش (XEC) را به یک ارز دیجیتال متمایز، بلکه به پلتفرمی برای امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) تبدیل می‌کند و می‌تواند بر قیمت ارز ای‌کش نیز تاثیر‌گذار باشد. بر اساس سایت Changelly.com، پیش‌بینی می‌شود که میانگین قیمت ای‌کش در سال آینده به $0.000134 برسد.

به هر حال باید در نظر داشته باشید که ارز ای‌کش رقیب‌های سرسختی مانند بیت‌کوین و بیت‌کوین‌کش دارد که می‌توانند بر پروژه ای‌کش نیز تاثیر‌گذار باشند.
هم‌چنین بازار‌های مالی از جمله بازار رمز‌ارز‌ها، بازاری بسیار رقابتی، پرنوسان و غیرقابل پیش‌بینی هستند و قبل از سرمایه‌گذاری باید تمامی جوانب را در‌نظر بگیرید.

کارمزد خرید و فروش ای کش(صدتایی)

کارمزد معاملات خرید ای کش(صدتایی) در رمزینکس به صورت درصد از هر دو طرف معامله یعنی سفارش‌دهنده (کسی که سفارش را ثبت می‌کند) و سفارش‌پذیر (کسی که سفارش را تکمیل می‌کند) دریافت می‌شود. این میزان کارمزد به حجم معاملات یک ماه اخیر کاربر بستگی دارد.

حجم معاملات ماهیانهMaker (سفارش دهنده)Taker (سفارش پذیر)

کامزد انتقال به کیف پول ای کش(صدتایی)

کارمزدهای برداشت براساس کارمزدهای جهانی شبکه ی بلاک چین رمز ارز ها محاسبه شده است. حداکثر کارمزد انتقال ارز دیجیتال ای کش(صدتایی) به کیف پول، 100000 ای کش(صدتایی) می باشد. لازم به ذکر است میزان کارمزد برداشت ارز دیجیتال با توجه به حجم مبادلات و میزان ترافیک متغیر می باشد.

سوالات متداول

در حال حاضر (16 اسفند 1402) قیمت ارز ای‌کش 0.00007385$ است و نسبت به یک‌هفته گذشته، 113.11٪ رشد داشته است.

همانند بیت‌کوین، عرضه کل ارز ای‌کش 21 تریلیون است که حدود 19.27 تریلیون از آن در گردش هستند.

ارز ای‌کش (XEC) را می‌توانید از از طریق ثبت‌نام و احراز هویت در یک صرافی ارز دیجیتال معتبر ایرانی، مانند رمزینکس خرید و فروش کنید.

ارز دیجیتال ای‌کش (XEC) را می‌توانید در کیف پول‌های نرم‌افزاری مانند ویاولت (ViaWallet) و استک (Stack) و یا در کیف‌پول سخت‌‌افزاری مانند ساتوچیپ (Satochip) نگهداری کنید.

ارز ای‌کش (XEC) متعلق به بلاک‌چین ای‌کش است که در نتیجه تغییر نام تجاری بیت‌کوین‌کش (Bitcoin Cash (BCH در جولای 2021 شکل گرفت.