زمان مطالعه : ۷ دقیقه

استخراج بیت کوین با گوشی، از زمان انتشار خبر استخراج مونرو با موبایل Exodus توجه بسیاری را به خود جلب کرده است. اما مسئله مهم و اساسی این است که آیا امکان ماینینگ بیت کوین با موبایل وجود دارد؟ در حال حاضر و بعد از هاوینگ بیت کوین ۲۰۲۰ ، استخراج بهتر است یا خرید بیت کوین؟ از چه نرم افزاری و چه تلفن همراهی برای استخراج باید استفاده کرد؟ حاشیه سود سرمایه گذاری در بیت کوین، از این طریق چقدر است؟ اگر شما هم به دنبال پاسخ این سوالات در خصوص استخراج سریع بیت کوین با گوشی هستید، در ادامه این مطلب همراه ما باشید.

همانطور که در مقاله های قبلی در خصوص ارزهای دیجیتال بیت کوین، اتریوم و … بیان شد، ارزش رمزارزها به هیچ دولت یا سازمان مالی وابسته نیست. ارزش ذاتی این ارزها، مستقیما توسط مردمی که در آنها سرمایه گذاری کرده اند، تعیین میشود. برای انجام و تایید تراکنش ها، نیازی به حضور هیچ واسطه یا ارگانی نیست. چرا که افراد فعال در شبکه، مسئولیت تایید یا رد تراکنش ها را به عهده دارند. زمانی که درخواست انجام تراکنشی از طریق ارزهای دیجیتال در بلاکچین ثبت میشود، تمامی ماینرها، درخواست را بررسی میکنند. در صورتی که حتی یک نود در شبکه، این درخواست را تایید نکند، تراکنش انجام نخواهد شد. به همین خاطر دستمزد ماینرهایی که مسئول بررسی تراکنش ها هستند، مقداری است که به صورت خودکار از وجه انتقالی، برداشته میشود. مسئله مهم این است که وارد شدن به شبکه استخراج بیت کوین، در حال حاضر بسیار سخت و مشکل شده است. چرا که روز به روز به سختی شبکه بیت کوین اضافه شده و به سخت افزار قویتری برای معادله ها نیاز است!

استخراج بیت کوین با گوشی ممکن است یا نه؟!

اگر به دنبال یک پاسخ کوتاه هستید، باید بگوییم بله. اما اگر به دنبال یک پاسخ منطقی به همراه دلیل هستید، باید بگوییم سرمایه گذاری از این طریق با سود زیادی برای شما همراه نخواهد بود. همانطور که گفته شد، برای وارد شدن به شبکه و بدست آوردن بیت کوین از طریق استخراج، نیاز به دستگاه های مخصوص با پردازشگرهای قوی است. با توجه به اینکه قسمت اعظمی از بیت کوین ها تا به امروز استخراج شده و تعداد کمی از آنها باقی مانده است، استخراج بیش از پیش سخت شده است. بنابراین باید از پردازنده های نسل جدید، با حداکثر عمر مفید ۳ ساله، برای استخراج استفاده کرد. پس پردازنده یک تلفن همراه، هرچقدر هم که قدرتمند باشد، شانس خیلی زیادی برای استخراج نخواهد داشت. چرا که هم مسئله نگهداری از دستگاه مطرح میشود، هم تامین انرژی! بنابراین دور از انتظار نیست برای استخراج سریع بیت کوین با گوشی، عمر مفید دستگاه به چند ماه کاهش پیدا کند!

استخراج بیت کوین با گوشی، ممکن اما بدون سود است! برای ورود به بازار ارزهای دیجیتال، هیچ چیز بیشتر از خرید و فروش بیت کوین شما را به سودآوری نزدیک نمیکند!

نرخ هش، خروجی تابع هش و معرف سرعت یک پردازنده برای حل معادلات شبکه به منظور استخراج یک بلاک است. اگر سختی شبکه بیت کوین را ۳.۸ میلیون و نرخ تبدیل را ۸,۳۸۰ دلار به ازای هر بیت کوین در نظر بگیریم، NVIDIA GTX 1080 Ti به عنوان قدرتمندترین واحد پردازش گرافیک (GPU) خواهد بود. این پردازنده میتواند فقط ۰.۰۱۶۱۵ دلار در یک ماه با نرخ هش ۹۸۰ MH / s (۹۸۰ میلیون هش در ثانیه) تولید کند. برای مقایسه بهتر و کمک به شما در خصوص انتخاب یا عدم انتخاب استخراج بیت کوین با گوشی، در ادامه فهرستی از تلفن های هوشمند اندروید به همراه نرخ هش هریک، در اختیارتان قرار میدهیم:

تلفن هوشمند نرخ هش
Huawei Mate ۹ ۵۰ H/s
Samsung Galaxy Note ۸ ۵۰ H/s
Samsung Galaxy S۸ Plus ۴۵ H/s
Samsung Galaxy S۷ ۴۵ H/s
OnePlus ۵ ۴۱ H/s
Google Pixel ۲ ۴۰ H/s
LeEco Le ۲ ۴۰ H/s
Xiaomi Redmi Note ۳ ۳۵ H/s
Asus ZenFone Selfie ۱۸ H/s
Asus ZenFone ۲ ۱۷ H/s
Samsung Galaxy S۵ ۱۴ H/s
Nexus ۵ ۱۰ H/s
iRULU eXpro Tablet ۱۰ H/s
OnePlus ۳T ۸ H/s
Samsung Galaxy A۳ ۸ H/s
LG G۴ ۷ H/s
Samsung Tab V۳ Lite ۶.۱۵ H/s
OnePlus One ۶ H/s
Motorola Razr Max ۵ H/s
Alcatel Vodafone Smart Tab ۳G ۴ H/s

با توجه به این جدول، به راحتی میتوان متوجه شد که استخراج بیت کوین با گوشی، آنطور که به نظر میرسد، سود زیادی به همراه ندارد. گرچه نیازی به پرداخت هزینه اولیه برای خرید دستگاه ماینینگ نیست، اما در دراز مدت سودی هم به همراه ندارد. برخی از افراد پیشنهاد میکنند که به جای بیت کوین، ارز دیگری را برای استخراج با گوشی انتخاب کرد. به عنوان مثال آلت کوین زی کش. اگر سختی شبکه زی کش را ۸.۴ میلیون و نرخ تبدیل را ۰.۰۲۸ دلار به ازای هر بیت کوین در نظر بگیریم، پردازنده NVIDIA GTX 1080 Ti میتواند ۵۹.۴ دلار در یک ماه تولید کند.

استخر استخراج بیت کوین در اندروید

یکی از روشهایی که از طریق آن میتوانید شانس خود را برای استخراج سریع بیت کوین با گوشی بیشتر کنید، پیوستن به یکی از استخرهای استخراج بیت کوین در اندروید است. در استخر، مجموعه ای از ماینرها با هم فعالیت میکنند تا یک بلاک استخراج شود. در نتیجه قدرت استخراج یک استخر به مراتب بیشتر از یک دستگاه است! در صورتی که استخر موفق به استخراج یک بلاک شود، سود حاصل بر اساس میزان قدرت هر یک از اعضا، بینشان تقسیم میشود. در این حالت گرچه میزان سود کمتر است، اما شانس رسیدن به همین مقدار کم بیشتر است!

استخر استخراج بیت کوین در اندروید - استخراج سریع بیت کوین با گوشی

برخی از بهترین استخرهای استخراج اندروید عبارت هستند از:

 • Slush Pool
 • AntPool
 • BTC.com
 • Kano CKPool
 • F2Pool

مهمترین نکاتی که هنگام انتخاب استخر باید بدانید

 • سایز استخر: هرچه که استخر بزرگتر باشد، مقدار هزینه ای که به صورت ماهیانه باید پرداخت کنید، بیشتر میشود.
 • کارمزد: میزان کارمزد هر استخر بین ۰ الی ۳ درصد، متغیر است.
 • نحوه پرداخت سود: پرداخت به صورت PPS (مقدار هزینه ای ثابت به صورت ماهیانه پرداخت میشود.) / پرداخت بر اساس امتیاز (بر اساس مدت زمان حضور در استخر، پرداخت انجام خواهد شد.)

بهترین برنامه ها برای استخراج سریع بیت کوین با گوشی اندروید

با وجود موارد گفته شده در خصوص استخراج بیت کوین با گوشی، اگر هنوز هم تصمیم به انجام این کار گرفته اید، پیشنهاد ما استفاده از یکی از برنامه هایی است که در ادامه معرفی میکنیم. از این برنامه ها میتوانید برای استخراج بیت کوین، اتریوم و مونرو استفاده کنید.

برنامه استخراج موبایل MinerGate

برنامه MinerGate یکی از محبوب ترین نرم فزارهایی است که برای استخراج از طریق دسکتاپ و تلفن همراه، به کار برده میشود. این برنامه از Monero ، Bitcoin ، Bytecoin ، Dashcoin ، DigitalNote ، FantomCoin ، Infinium-8 ، MonetaVerde و QuazarCoin پشتیبانی می کند و یکی از معدود برنامه های استخراج است که دارای یک کیف پول داخلی، برای نگهداری ارز استخراج شده است. علاوه بر این، از طریق این برنامه میتوانید به صورت مستقیم با صرافی Changelly ارتباط برقرار کرده و شمغول ترید ارز دیجیتال شوید.

بعد از ایجاد حساب کاربری در MinerGate ، که اجباری است ، شما دو گزینه پیش رو خواهید داشت: Mobile Mining یا Buy Cloud Mining. در حالت Mobile Mining، استخراج با استفاده از پردازنده سیستم تلفن همراه شما انجام میشود. در حالت دوم، استخراج از طریق سرورهای MinerGate، با پرداخت هزینه ای به صورت ماهیانه، انجام میگردد. سود استخراج مبتنی بر ابر یا همان Cloud Mining که تنها برای بیت کوین و مونرو ممکن است، معمولا کمتر از استخراج به صورت شخصی است.

مزایای برنامه MinerGate

 • در این برنامه میتوانید تعداد هسته های پردازنده که درگیر فرآیند استخراج میشوند را تعیین کنید.
 • در حالتی که موبایل در شارژ است، شارژ کمی دارد یا از اینترنت خط استفاده میکند، استخراج متوقف میشود.
 • تنظیم سرعت استخراج، در سه حالت low، medium و high امکانپذیر است. هرچه که سرعت استخراج بیشتر باشد، به پردازنده قوی تری نیاز است.

برنامه استخراج اندروید Crypto

گرچه کاربری برنامه Crypto به اندازه برنامه MinerGate تعریفی ندارد، اما از ارزها و الگوریتمهای بیشتری مانند Bitcoin ، Litecoin ، Yacoin ، Quarkcoin ، Groestlcoin، DiamondCoin Evolution v 2.0، Monero، Helixcoin، Skeincoin و بسیاری دیگر پشتیبانی میکند. البته لازم به ذکر است که امکان استفاده از تمامی الگوریتم ها در نسخه رایگان ممکن نیست. باید هزینه ۲.۲۸ دلار را به صورت ماهیانه پرداخت کنید تا قادر به استفاده از تمام امکانات برنامه باشید. کار با این برنامه ساده است. به محض اینکه در برنامه ثبت نام کنید، باید از منوی کشویی الگوریتم استخراج و تعداد هسته های پردازنده را انتخاب کنید. نکته حائز اهمیت در خصوص این برنامه این است که حتی اگر پردازنده ۸ هسته ای داشته باشید، حداکثر میتوانید از ۴ هسته آن استفاده کنید. علاوه بر این، میتوانید تعیین کنید که آیا برنامه اجازه اجرا در پس زمینه را دارد یا نه.

برنامه استخراج NeoNeonMiner برای موبایل

NeonNeon Miner ، دقیقاً مانند Crypto Miner ، باید به یک استخر cryptocurrency بپیوندید. در بین لیست ارزهای پشتیبانی شده تنها نام ارزهای بیت کوین ، لایت کوین ، Feathercoin ، Vertcoin به چشم میخورد. این برنامه رابطه کاربری زیبایی ندارد و تبلیغات بنری که به صورت مداوم نمایش داده میشوند، تا حد زیادی آزار دهنده هستند.

برنامه ماینینگ AA برای موبایل

این برنامه یکی دیگر بهترین نرم افزارهای موجود برای استخراج بیت کوین با گوشی است. این نرم افزار از بیش از ۵۰ ارز دیجیتال شامل Bitcoin ، Dash ، Litecoin ، FantomCoin ، Bytecoin و DigitalNote پشتیبانی کرده و ادعا میکند سودآورترین الگوریتم های استخراج، مانند CryptoNight را در اختیار کاربران قرار میدهد. این برنامه به شما اجازه میدهد انتخاب کنید که برنامه در حال اتصال تلفن همراه به شارژر و یا در حالت بک گراند، کار کند یا نه.

استخراج بیت کوین با گوشی آیفون

بر اساس اطلاعیه ای که از طرف کمپانی اپل منتشر شده است، نباید از گوشی های آیفون برای استخراج ارزهای دیجیتال استفاده کرد. بر اساس مقررات جدیدی که توسط این مجموعه تعیین شده است، نمیتوان از برنامه های واسط برای استخراج ارز رمزپایه استفاده کرد. همانطور که پیش از این گفته شد، در حین استخراج حرارت زیادی تولید میشود که هم به سخت افزار و هم باتری تلفن همراه آسیب زیادی وارد میکند. به همین خاطر، این شرکت توصیه میکند که به هیچ وجه از دستگاه های این کمپانی برای استخراج سریع بیت کوین با گوشی، استفاده نکنید. چرا که هیچ یک از تجهیزات یا تنظیمات این دستگاه، برای این کار بهینه نشده اند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید