قیمت لحظه‌ای بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال

نحوه محاسبه قیمت ارز دیجیتال

قیمت ارزهای دیجیتال

قیمت لحظه ای ارز دیجیتال

تعداد ارزهای دیجیتال یا به عبارتی رمز ارزها هر روز و هر ساعت در حال افزایش است. به طوری که در حال حاضر بیش از 5 هزار ارز دیجیتال در حال خرید و فروش هستند و قیمت‌های آن ها مدام در حال تغییر است. زیر نظر داشتن قیمت بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال برای ورود به یک معامله خرید یا فروش بسیار ضروری است. در این قسمت از صرافی رمزینکس، قیمت لحظه ای انواع ارز دیجیتال از جمله بیت کوین، اتریوم، ریپل، کاردانو، پولکادات و ترون همراه با جزئیات دیگری از جمله حجم معامله، میزان تغییر قیمت و... به نمایش در آمده است.

قیمت ارزهای دیجیتال در رمزینکس چگونه تعیین می‌شود؟

قیمت ارزهای دیجیتال در سامانه معاملاتی همتا به همتای صرافی رمزینکس به طور کامل پیرو بازار جهانی است. قیمت ریالی ارزهای دیجیتال هم تحت تأثیر نرخ ارز داخل ایران قرار خواهد گرفت. قیمت ریالی ارزهای دیجیتال در داخل ایران به واسطه حاصل‌ضرب قیمت ارز دیجیتال مورد نظر به تتر در قیمت ریالی تتر تعیین می‌شود. به طور خلاصه صرافی رمزینکس هیچ نقشی در تعیین قیمت ندارد و قیمت‌ها تحت تأثیر بازار جهانی، عرضه و تقاضا و همچنین نرخ ارز داخل ایران تعیین می‌شوند.

قیمت لحظه ای بیت کوین

قیمت لحظه ای بیت کوین به عنوان بزرگ‌ترین ارز دیجیتال که در حال حاضر در حال معامله است، از آغاز کار تا کنون تغییرات بسیار زیادی داشته است. بیت کوین در آغاز کار خود را تنها می‌دید و برای کسب اعتبار و شناساندن خود به جامعه با قیمت‌های بسیار پایین و بعضاً صفر خرید و فروش می‌شد. از سال 2010 قیمت بیت کوین رو به افزایش نهاد و در اواخر سال 2017 به نزدیک 20 هزار دلار رسید. بعد از آن تحت تأثیر نوسان شدیدی قیمت لحظه ای ارز دیجیتال، بیت کوین به نزدیک 3000 دلار کاهش یافت. قیمت لحظه ای بیت کوین از اواخر سال 2020 روند صعودی شدید را در پی رفت و بعد از چند ماه قیمت آن به بیش از 60 هزار دلار رسید.

قیمت لحظه ای اتریوم

اتریوم چند سالی است که وارد بازار ارزهای دیجیتال شده است و یکی از پروژه‌های بزرگ و محبوب محسوب می‌شود. قیمت لحظه ای اتریوم نیز در چندین سال فعالیت آن نوسانات شدیدی داشته است. بر خلاف بیت کوین، قیمت لحظه ای اتریوم چند ماه بعد از شروع به کار به 3 دلار رسید. قیمت ارز دیجیتال اتریوم در سال 2019 با روند صعودی به بیش از 18 دلار رسید. در ماه مارس تغییرات عمده‌ای در قیمت اتریوم رخ داد و قیمت آن بعد از چند ماه به 1000 دلار رسید. در سال 2019 قیمت اتریوم با کاهش شدید به 350 دلار رسید. اتریوم سال 2021 را طوفانی آغاز کرد. از همان ابتدا شروع به شکستن رکوردهای قیمتی قبلی خود کرد. در فوریه 2021 اتریوم با قیمت‌های نزدیک به 2000 دلار معامله می‌شد.